Background Image Background Image Background Image

Parohia Ortodoxã "Sfântul Nicolae" din Londra - Stratford
(Biserica St Margaret with St Columba, Woodhouse Road, E11 3NG)

Programul Slujbelor de Sfintele Pasti

Slujbe in Săptămâna Patimilor (14 Aprilie - 19 Aprilie 2014)

Luni, Marti & Miercuri - Denie & Spovedanie - ORA 19:00

Joi: Parastas de Obste - ORA 15:00
Joi: Denia celor 12 Evanghelii - ORA 15:30
Vineri: Vecernia & Prohodul Domnului - ORA 17:00

Sâmbătă: Slujba Învierii - ORA 23.30

ANUNȚ IMPORTANT!
!!!!! SLUJBA ÎNVIERII SE VA FACE DOAR ÎN INTERIORUL BISERICII !!!!!

Întrucât Slujba Învierii va începe înainte de miezul nopții iar biserica noastră se află în mijlocul unei zone rezidențiale aglomerate, pentru a respecta odihna localnicilor vă rugăm să acordați maximă atenție recomandărilor din partea autorităților locale și a bisericii care ne găzduiește!

- VĂ RUGĂM INSISTENT SĂ EVITAȚI INTRAREA CU MAȘINA ȘI PARCAREA PE STRADA BISERICII (WOODHOUSE ROAD) PENTRU A EVITA BLOCAJELE ȘI OCUPAREA LOCURILOR REZIDENȚILOR!
- VĂ RECOMANDĂM SĂ PARCAȚI DOAR PE STRĂZILE ALĂTURATE ȘI SĂ VĂ ÎNDREPTAȚI SPRE BISERICĂ PE JOS!
- ACCESUL PE STRADA BISERICII ȘI ÎN BISERICĂ SE VA FACE ÎN ORDINE ȘI LINIȘTE DESĂVÂRȘITE ÎNCEPÂND CU ORELE 23.00 PENTRU A NU DERANJA ODIHNA REZIDENȚILOR!
- NE ESTE INTERZIS SĂ RĂMÂNEM AFARĂ PE STRADA BISERICII, ÎN FAȚA BISERICII SAU ÎN CURTEA BISERICII ÎNTRE ORELE 22.00 ȘI 06.00!
- NE ESTE INTERZIS SĂ APRINDEM LUMÂNĂRI, SĂ CONSUMĂM ALIMENTE SAU BĂUTURI TRADIȚIONALE ȘI SĂ TULBURĂM LINIȘTEA PE STRADA BISERICII SAU ÎN FAȚA BISERICII!
- TOȚI CREDINCIOȘII VOR PARTICIPA LA SLUJBA ÎNVIERII DOAR ÎN INTERIORUL BISERICII!
- UȘILE BISERICII VOR RĂMÂNE ÎNCHISE DUPĂ ACCESUL CREDINCIOȘILOR PE PERIOADA ÎNTREGII SLUJBE PENTRU A NU DERANJA ODIHNA LOCALNICILOR!
- PLECAREA DE LA BISERICĂ DUPĂ SLUJBĂ SE VA FACE, DE ASEMENEA, FOARTE DISCRET ȘI ÎN LINIȘTE DESĂVÂRȘITĂ!
- RESPECTAREA ACESTOR RECOMANDĂRI VA FI MONITORIZATĂ DE POLIȚIA LOCALĂ, PRIMĂRIA LOCALĂ ȘI DE TOȚI PRIETENII BISERICII NOASTRE!

IUBIȚI CREDINCIOȘI,

În lumina acestor recomandări, fac apel la buna dvs credință și vă rog să dovediți un comportament civilizat și demn de numele de creștin ortodox! Atât în noaptea de Paști cât și la celelalte slujbe!

Slujbe in Săptămâna Luminată (20 Aprilie - 26 Aprilie 2014)

Duminică: Vecernia Învierii ("Învierea a doua") - ORA 12:30
Luni: Slujbă (a 2-a zi de Paști) - ORA 11:00
Marti: Slujbă (a 3-a zi de Paști) - ORA 11:00
Miercuri: Slujbă (Sf. Gheorghe) - ORA 11:00
Vineri: Slujbă de "Izvorul Tămăduirii" (cu Sfințirea Apei) - ORA 11:00

Preot Eugen Darie (paroh), Mobil 07733161262
Email: ortodox.uk@gmail.com, eugendarie@yahoo.com

*** Să aveți un post binecuvântat și sărbători cu pace! ***

Acest site este in constructie, vã rugãm sã reveniti sau sã ne trimiteti un mesaj.
pentru mai multe informatii despre Parohia Ortodoxã "Sf. Nicolae" din Londra - Stratford