Background Image Background Image Background Image

Patriarhia Română
Mitropolia Ortodoxã Românã a Europei Occidentale și Meridionale
Protopopiatul Marii Britanii

Parohia Ortodoxã Românã "Sfântul Nicolae"
Londra - Stratford

(Biserica St Margaret with St Columba, Woodhouse Road, E11 3NG)

Slujba duminicală începe după ora 12.30.
Împărtășirea credincioșilor se va face în jurul orei 14.30!

!!! Duminica se poate parca gratuit pe liniile galbene zig-zag din fața școlii de pe strada bisericii !!!

Programul sărbătorilor din timpul săptămânii va fi anunțat la biserică în duminica precedentă și prin email sau mesaj text credincioșilor care vor solicita acest lucru!

Săptămâna a VI-a din Postul Mare

Vineri, 3 Aprilie - Taina Spovedaniei (a mărturisirii și iertării păcatelor) – orele 16.00 – 20.00

Sâmbătă, 4 Aprilie - Taina Spovedaniei (a mărturisirii și iertării păcatelor) – orele 13.00 – 17.00

Duminicã, 5 Aprilie - Sf Liturghie (Intrarea Domnului în Ierusalim) - orele 12.30 - 15.30

!!! Lumânãrile si candelele pentru Sfintele Sãrbãtori vor fi disponibile încã din acest weekend !!!

Preot Eugen Darie (paroh), Mobil 07733161262
Email: ortodox.uk@gmail.com, eugendarie@yahoo.com

Acest site este in constructie, vã rugãm sã reveniti sau sã ne trimiteti un mesaj.
pentru mai multe informatii despre Parohia Ortodoxã "Sf. Nicolae" din Londra - Stratford